Să ne rugăm ca la sfârșitul vieții pământești să fim prohodiți în Biserică!

În zi de sâmbătă, părintele Octavian Moșin, paroh al Bisericii USM și prieten al Comunității noastre a săvârșit Prohodul, pentru robul lui Dumnezeu – Igor, la Cetatea Sf. Spiridon.

Slujba a avut loc la primele ore ale dimineții, într-o atmosferă de liniște și pace a sufletului, cu cântări profunde, specifice înmormântării, ce au deschis calea răposatului către ceruri.

La final, după ce părintele Octavian a rostit un cuvânt de mângîiere pentru cei îndoliați, cineva dintre cei prezenți a spus că astfel de Prohod și-ar dori și el, atunci când V-a rândui Dumnezeu.

Noi, Vă dorim la toți să aveți parte încă de ani mulți și binecuvântați, iar la sfârșitul vieții pământești să fiți prohodiți în Biserică, în aceeași linște și pace sufletească.