Biserica Sf. Spiridon înfrumusețată cu noi mozaicuri

Cu mare bucurie vă anunțăm că, în a doua jumătate a lunii august, mozaicurile destinate împodobirii Bisericii Sf. Spiridon au fost instalate cu succes. Aceste lucrări, care includ icoana „Schimbarea la Față” și cele două medalioane „IC XC – NI KA”, au fost realizate de „S.C. Mozaic Creștin S.R.L.” și au fost achitate integral, datorită generozității credincioșilor care au sprijinit acest proiect.

Biserica Sf. Spiridon, care anul trecut a fost împodobită pe exterior cu 7 icoane în mozaic, a continuat anul acesta lucrările de înfrumusețare în interior, prin adăugarea acestor mozaicuri. Icoana „Schimbarea la Față” și cele două medalioane „IC XC – NI KA” sunt acum parte integrantă a spațiului sacru al bisericii, contribuind la frumusețea și spiritualitatea acestui lăcaș sfânt. Costul total al lucrărilor a fost acoperit integral, iar credincioșii au donat cu dragoste și jertfă suma necesară de 10.700 de euro.

Mulțumim din suflet tuturor celor care au contribuit la împodobirea bisericii cu aceste mozaicuri. Fie ca Sfântul Ierarh Spiridon să vă fie mereu mijlocitor înaintea Tronului Preasfintei Treimi!

Rămânând îndatorat în fața ctitorilor și binefăcătorilor cu smerite rugăciuni la altarul Sf. Spiridon și multă recunoștință,

preot Mihail, paroh al bisericii.