Duminica a patra după Paști, a vindecării slăbănogului

În Duminica a patra după Paști, facem pomenirea slăbănogului și prăznuim, ca atare, minunea vindecării lui, făcută de Domnul.

Ca urmare a deciziei Comisiei pentru Situații Excepționale a Republicii Moldova, Dispoziția nr. 25 din 05 mai 2020/9 și ținând cont de Recomandările Direcției mitropolitane cu privire la oficierea sfintelor slujbe în contextul stării de urgență cauzate de virusul Covid 19, Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie de mâine o vom săvârșit afară, începând cu ora 8.30. La finalul slujbei se va oficia un Tedeum de mulțumire.

Dacă sunteți bolnavi sau aveți maladii cronice vă rugăm să stați acasă în această perioadă.

Sfânta Liturghie va fi transmisă în direct pe pagina de facebook a Bisericii.

Aveți în continuare posibilitatea în afara slujbelor să aprindeți lumânări și să lăsați pomelnic. Biserica este deschisă zilnic de la 9.00, la 18.00.

Cu îndurarea Ta cea nesfârșită, Hristoase, Dumnezeul nostru, miluiește-ne pe noi, Amin!

preot-paroh Mihail Bortă