Păstorul cel bun: viața și minunile Sfântului Spiridon, episcopul Trimitundei

Format: 11×18 cm
ISBN: 978-606-8562-22-3

Pentru un biograf contemporan este o lucrare anevoiasa sa cuprinda intr-o carticica intreaga viata a unui Sfant, cum este Sfantul Spiridon.  Si aceasta deoarece aceasta viata este strans legata cu minunea.  Iar acest fapt deosebit si mai presus de fire pentru ratiunea omeneasca se repeta neintrerupt nu numai in timpul vietii Sfantului, ci si la moartea sa pana astazi.

Nadajduim ca aceasta biografie a Sfantului Spiridon, poate nu cea mai completa, insa simpla si pe intelesul tuturor, va afla ecou nu numai in inimile credinciosilor parohiei noastre, ci si in cele ale crestinilor din alte locuri, de vreme ce cuprinde viata unui Sfant atat de cinstit si iubit de toti crestinii ortodocsi de pretutindenea.

Arhim. Antonios Pakalidis

https://www.evanghelismos.ro/carte/1947/pastorul_cel_bun:_viata_si_minunile_sfantului_spiridon_episcopul_trimitundei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *