POMENIREA MORȚILOR – Slujba Panihidei – sâmbătă, 9 martie, ora 8.30

POMENIREA MORȚILOR – Slujba Panihidei (Acatistul celor adormiți, rugăciuni pentru sufletele celor adormiţi) – sâmbătă, 9 martie, ora 8.30.

Sâmbăta înainte de Duminica Înfricoșătoarei Judecăți este una specială, rânduită de Biserică ca zi de pomenire a tuturor celor din veac adormiți părinți și frați ai noștri.

„POMENEȘTE DOAMNE, pe cei ce întru nădejdea învierii şi a vieţii celei ce va să fie au adormit, părinţi şi fraţi ai noştri şi pe toţi cei care întru dreapta credinţă s-au săvârşit, şi iartă-le lor toate greşelile pe care cu cuvântul sau cu lucrul sau cu gândul le-au săvârşit…”

⛪  Adresa bisericii: Mun. Chișinău, str. Toma Ciorbă 1, Spitalul de Urgență, intrarea prin portița de pe str. 31 august.

POMELNICE
Persoanele care doresc să trimită POMELNICE penru sufletele celor adormiți, o pot face prin:

e-mail: [email protected] (preot-paroh Mihail Bortă)

facebook messenger: https://www.facebook.com/mihail.borta

Dacă doriți să faceți o DONAȚIE din țară sau de peste hotare, o puteți face în unul din conturile deschise la:

BANCA TRANSILVANIA

NUME ȘI PRENUME: BORTA MIHAIL

COD CLIENT (CIF BT): 5760132

LISTĂ IBAN-URI:

RO11BTRLRONCRT0576013201 (RON)

RO58BTRLEURCRT0576013201 (EUR)

BANCA VICTORIABANK
MD89VI022520300000577MDL (LEI MDL)
MIHAIL BORTA
REVOLUT: @mihailbor

PAYPAL: paypal.me/BMihail (Preot-paroh Mihail Bortă)

Pentru a evita aplicarea unor comisioane, vă rugăm să alegeți modalitatea de transfer către „Friends and Family / Prieteni și rude”.

Vă rugăm să ne comunicați suma depusă, contul în care s-a făcut depunerea și numele de pe care s-a făcut transferul. Vă vom confirma primirea printr-un mesaj.