Acoperișul Bisericii Sfântului Ierarh Spiridon al Trimitundei a început a prinde contur.

În miez de săptămână albă, acoperișul Bisericii Sfântului Ierarh Spiridon al Trimitundei a început a prinde contur.
Zilele acestea se lucrează cu mult spor la carcasa din lemn a acoperișului. Le spunem Doamne ajută meșterilor și le mulțumim ctitorilor, binefăcătorilor, donatorilor Bisericii în construcție a Sfântului Ierarh Spiridon și tuturor celor ce ne poartă în rugăciuni.
Fie ca această lucrare misionară începută în beton, cărămidă și lemn să aibă o frumoasă continuitate prin cele șapte Sfinte Taine ale Bisericii, spre Slava Preasfintei Treimi…
Dumnezeu primească jertfa și rugăciunile! Bucură-te, Sfinte Ierarhe Spiridon, Mare Făcător de Minuni!