Cetatea Sfântului Spiridon se primenește de la o zi la alta

Din Darul lui Dumnezeu, înaintăm tot mai mult cu lucrările finale. Zilele acestea a fost aplicată în interior toată gresia 120×60 cm, de la Bau Construct – firmă specializată în materiale de construcții, teracota, linoleum, adezivi și amestecuri uscate, mochetă, gresie, faianță, parchet laminat, obiecte sanitare etc.

Cetatea Sfântului Spiridon se primenește de la o zi la alta cu toate cele necesare. Mulțumim lui Dumnezeu că ne-a ajutat, să ajungem aproape de finalul acestei lucrări deosebite. La fel, aducem mulțumiri și la toată suflarea, care a contribuit la realizarea acestei minuni.

Ne rugăm în continuare smeriți, ca până la hramul Bisericii (25 decembrie 2021) – ziua de pomenire a ocrotitorului nostru – Sf. Spiridon, să finisăm pictura interioară a sf. lăcaș, instalarea policandrului principal și iluminarea exterioară a bisericii și a teritoriului adiacent.