CUVIOASE PĂRINTE IERARHE PREA SLĂVITE SPIRIDOANE, ROAGĂ-TE MÂNTUITORULUI, SĂ SE MÂNTUIASCĂ SUFLETELE NOASTRE!

Cuvioase Părinte ierarhe prea slăvite Spiridoane, plin fiind de apostoleasca învăţătură, şi locaş Dumnezeiescului Duh prin viață îmbunătăţită arătându-te, pe lupii Bisericii prin învăţături i-ai gonit, şi dreapta credinţă luminat o ai arătat; stâlp şi apărător te-ai arătat creştinătăţii. Pentru aceasta şi minuni făcând la toate marginile, şarpe în aur ai mutat, şi pe cea moartă, prin întrebare o ai ridicat. Ci o vrednicule de minuni între părinţi, şi cu dascălii împreună vorbitorule, roagă-te Mântuitorului, să se mântuiască sufletele noastre.
Joi, ora 17.00 – Acatistul Sf. Ierarh. Spiridon, la biserica în construcție ce-i poartă hramul.
Adresa: Mun. Chișinău, str. Toma Ciorbă 1, Spitalul de Urgență, intrarea prin poarta de pe str. Mitrop. Petru Movilă.