Donează pentru mozaicul bisericii Sf. Spiridon al Trimitundei

Dragi prieteni, anul acesta din Darul lui Dumnezeu ne propunem să continuăm lucrările de împodobire a bisericii Sf. Spiridon cu icoane în mozaic.

Cu Ajutorul Domnului, în decurs de 6 luni vor fi executate în interiorul bisericii: Icoana în mozaic „Schimbarea la Față” și două medalioane „IC XC – NI KA”.

Zilele acestea a fost semnat un nou contract cu „S.C. Mozaic Creștin S.R.L.” pentru o icoană în mozaic, scena Schimbarea la Față. Suprafața de lucru 2,5 x 2 metri. Total 5 metri pătrați. Costul unui metru pătrat de mozaic este de 1700 de euro. Valoarea totală a icoanei este de 8500 de euro. Valoarea unui medalion IC XC – NI KA este de 1100 de euro.

Dragii noștri, ne bucurăm să vă aducem la cunoștință că cele 7 icoane mozaic montate anul trecut pe exteriorul bisericii, din Darul lui Dumnezeu și cu contribuția credincioșilor au fost achitate integral. Anul acesta pentru a acoperi cheltuielile, ne rugăm Domnului și contăm din nou pe ajutorul dvs. Doritorii de a ctitori la icoana Schimbării la Față, sau la unul din cele două medalioane, vă rog să-mi scrieți în privat! Dumnezeu primească jertfa! Mila Domnului și mijlocirea Sfinților peste noi toți, Amin!

Preot Mihail Bortă, paroh al bisericii Sf. Irh. Spiridon al Trimitundei

Devino ctitor! Contribuie la pictura în mozaic!

Cum poți contribui?

Prin depunere de numerar sau virament bancar în următoarele conturi  ale Bisericii Sf. Spiridon:

BANCA TRANSILVANIA

NUME ȘI PRENUME: BORTA MIHAIL (Preot-paroh)
COD CLIENT (CIF BT): 5760132
LISTA IBAN-URI
RO11BTRLRONCRT0576013201 (RON)
RO58BTRLEURCRT0576013201 (EURO)

Rechizitele bancare pentru efectuarea transferurilor în LEI MOLDOVENEŞTI

BANCA VICTORIABANK
MD89VI022520300000577MDL (LEI MDL)
MIHAIL BORTA

REVOLUT: @mihailbor

PAYPAL: paypal.me/BMihail (Preot-paroh Mihail Bortă)

Alte informații la tel.: +373 68559904, disponibil pe WhatsApp și Viber.