La Biserica Sf. Spiridon al Trimitundei au fost montate încă trei icoane în mozaic

Din Darul lui Dumnezeu, miercuri, 14 iunie 2023, la Biserica Sf. Spiridon al Trimitundei au fost montate încă trei icoane în mozaic.

Astfel, Sfinților Ierarhi Spiridon și Nicolae li s-au alăturat Sf. Arhanghel Mihail, Sf. Arhanghel Gavriil și Sf. Vasile cel Mare. Urmează până la finalul lunii septembrie echipa de meșteri de la Mozaic Art Iași să monteze și ultimile două icoane ale Sf. Ioan Botezătorul și a Sf. Serafim de Sarov.

Vă mulțumesc sufletește tuturor, celor care v-ați implicat până acum la înfrumusețarea sf. lăcaș.

Acuma, nu ne rămâne decât să sporim cu toții în rugăciune și să le urmăm în cuvânt și în fapte Arhanghelilor și Sfinților din mozaic. Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, Sf. Ioane Botezătorule, Sfinților Ierarhi Spiridon, Nicolae, Vasile cel Mare și Sf. Cuvioase Serafim, rugați-Vă lui Dumnezeu pentru noi, nevredncii!

Dumnezeu primească jertfa fiecăruia! Cu smerenie ne rugăm să ducem la bun sfârșit și această lucrare. Mila Domnului și mijlocirea Sfinților peste noi toți, Amin!

Preot Mihail Bortă, paroh al bisericii Sf. Irh. Spiridon al Trimitundei

Paypal: paypal.me/BMihail