LA SFÂRȘIT DE AN CALENDARISTIC, VĂ DORIM DIN SUFLET SĂNĂTATE, PACE, BUCURII ȘI ÎMPLINIRI!

Dragi lucrători medicali, iubiți frați întru Hristos, la sfârșit de an calendaristic, Vă dorim din suflet sănătate, pace, bucurii și împliniri în Domnul!
Anul 2019 a fost anul în care V-ați ostenit alături de tânăra Comunitate a Sfântului Ierarh Spiridon al Trimitundei și ați depus cu multă dragoste tot efortul la edificarea Bisericii Spitalului de Urgență, cu hramul în cinstea Sfântului Minunat Ierarh Spiridon al Trimitundei.
În noul an calendaristic ne propunem să finisăm cu Ajutorul Domnului construcția Bisericii, dar mai ales să săvârșim slujbe frumoase în Cetatea Sf. Irh. Spiridon, pentru sănătate, iertare de păcate și mântuire!
Vă mulțumim respectuos pentru toată fapta, gândul cel bun și urările de bine!
Așa să ne ajute Dumnezeu pentru ducerea la bun sfârșit a acestei lucrări de suflet – Biserica Sfântului Ierarh Spiridon – Darul nostru pentru Veșnicie.
La Mulți și Binecuvântați ani!
Cu recunoştinţă şi frățească dragoste, al frățiilor voastre preot Mihail, cu presb. Magdalena!