Programul Sfintelor Slujbe la biserica Sf. Spiridon (10-12 iulie)

Biserica Sf. Ierarh Spiridon al Trimitundei – Programul Sfintelor Slujbe (10-12 iulie)

✝)  Duminica a 3-a după Cincizecime (Despre grijile vieții, Evanghelia după Matei 6, 22-33)

👉 Slujba Privegherii cu Spovedania – sâmbătă, 10 iulie – ora 17.00.

👉 Sfânta Liturghie cu Împărtăşania – duminică, 11 iulie, – ora 8.00 – Rugăciunile dimineții, Ceasurile III și VI, ora 8.45 – Sfânta Liturghie; Tedeum; 10.45 – Predică la Duminica a 3-a după Cincizecime (Despre grijile vieții).

✝) Sărbătoarea Sfinților Apostoli Petru și Pavel

👉 Slujba Privegherii cu Spovedania – duminică, 11 iulie – ora 17.00.

👉 Sfânta Liturghie cu Împărtăşania – luni, 12 iulie, – ora 8.00 – Rugăciunile dimineții, Ceasurile III și VI, ora 8.45 – Sfânta Liturghie; Tedeum; 10.45 – Predică la sărbătoarea Sfinților Apostoli Petru și Pavel.

Vă dorim numai bine, sănătate și Pace în Duhul Sfânt! preot-paroh Mihail Bortă

Adresa bisericii: Mun. Chișinău, str. Toma Ciorbă 1, Spitalul de Urgență, intrarea prin portița de pe str. 31 august.