Se tem de moarte cei ce nu cred în Înviere! – Orarul slujbelor, 21 aprilie – 25 aprilie 2022

Se tem de moarte cei ce nu cred în Înviere! (Sf. Ioan Gură de Aur)

Biserica Sf. Ierarh Spiridon al Trimitundei – Orarul slujbelor, 21 aprilie – 25 aprilie 2022

Joi, 21 aprilie, ora 16.00 – Slujba Privegherii cu citirea celor 12 Evanghelii ale Patimilor.

Vineri, 22 aprilie, ora 16.00 – Slujba Privegherii cu Scoaterea Sfântului Epitaf și Prohodul Mântuitorului.

Sâmbătă, 23 aprilie, ora 23.00 – Începe Slujba la ÎNVIEREA DOMNULUI.

Duminică, 24 aprilie, ora 02.30 – Sfințirea darurilor de ÎNVIEREA DOMNULUI.
16.00 – Vecernia pascală.

Luni, 25 aprilie, ora. 8.00 – Sfânta Liturghie (a doua zi de ÎNVIEREA DOMNULUI).

Fie ca ca Sfintele Sărbători de Paşti să aducă tuturor creștinilor multă sănătate şi pace, bucurie şi speranţă! Cu bucurie în suflet, vă adresăm salutul pascal:

HRISTOS A ÎNVIAT!
ADEVĂRAT A ÎNVIAT!
Adresa bisericii: Chișinău, str. Toma Ciorbă 1, Spitalul de Urgență, intrarea prin portița de pe str. 31 august.