Apel pentru sprijinirea lucrării de pictare în mozaic a bisericii Sf. Spiridon

Din darul lui Dumnezeu a început împodobirea exteriorului bisericii Sfântului Ierarh Spiridon al Trimitundei cu 7 icoane în tehnică mozaic bizantin.

Sfinții Ierarhi Spiridon al Trimitundei și Nicolae al Mirelor Lichiei au sosit primii, așa cum li se cuvine unor grabnici ajutători și ocrotitori cerești.

Urmează până la sfârșitul anului să ajungă și următoarele cinci icoane: Sf. Prooroc Ilie Tesviteanul; Sf. Prooroc Ioan Botezătorul; Sf. Irh. Vasile cel Mare și nu în ultimul rând, către hramul bisericii: Sf. Arhanghel Mihail și Sf. Arhanghel Gavriil.

Ne bucurăm să vă aducem la cunoștință că 3 din 7 icoane, cu ajutorul Domnului au fost achitate integral, de către ctitorii și binefăcătorii Bisericii Sf. Spiridon. În rest, orice ajutor este bine venit.

Doritorii de a ctitori la una din icoanele rămase, vă rog să-mi scrieți în privat! Dumnezeu primească jertfa fiecăruia! Cu smerenie ne rugăm să ducem la bun sfârșit și această lucrare. Mila Domnului și mijlocirea Sfinților peste noi toți, Amin!

Preot Mihail Bortă, paroh al bisericii Sf. Irh. Spiridon al Trimitundei

Cum poți contribui?

Prin depunere de numerar sau virament bancar în următoarele conturi  ale Bisericii Sf. Spiridon:

BANCA TRANSILVANIA

NUME ȘI PRENUME: BORTA MIHAIL (Preot-paroh)

COD CLIENT (CIF BT): 5760132

LISTA IBAN-URI

RO11BTRLRONCRT0576013201 (RON)

RO58BTRLEURCRT0576013201 (EURO)

Rechizitele bancare pentru efectuarea transferurilor în LEI MOLDOVENEŞTI

BANCA VICTORIABANK

MD89VI022520300000577MDL (LEI MDL)

MIHAIL BORTA

DONAȚII online prin intermediul sistemului de plăți online PayPal:

paypal.me/BMihail (Preot-paroh Mihail Bortă)

Alte informații la tel.: +373 68559904, disponibil pe WhatsApp și Viber.