DUMINICA ORTODOXIEI 🌿 Program liturgic

În Duminica I-a a Postului Mare, a Ortodoxiei – Biruinţa triumfătoare a dreptei credinţe asupra tuturor ereziilor şi eresurilor, vom săvârși sfintele slujbe conform următorului program liturgic:

👉 Sâmbătă, 23 martie, ora 16.00 – Slujba Privegherii cu Mărturisirea credincioșilor.

👉 Duminică, 24 martie, ora 8.00 – Sfânta Liturghie cu Împărtăşania.

👉 Rânduiala solemnului Te-Deum (Sinodiconul) din Duminica Triumfului Ortodoxiei – ora 11.00.

🙏🙏🙏 Duminica Ortodoxiei ne cheamă să biruim forţele păcatului şi să-L mărturisim pe Hristos prin viaţa noastră. Să ne rugăm ca Sfânta Ortodoxie, care stă de strajă în apărarea credinţei apostolice nevătămate şi a dumnezeiescului Adevăr. Să ne străduim din răsputeri să fim fii vrednici ai Bisericii drept-măritoare, având drept constituție a vieții cotidiene Evanghelia lui Hristos.

✅ POMELNICE
Persoanele care doresc să trimită POMELNICE, o pot face prin:

e-mail: [email protected] (preot-paroh Mihail Bortă)

facebook messenger: https://www.facebook.com/mihail.borta

Dacă doriți să faceți o DONAȚIE din țară sau de peste hotare, o puteți face în unul din conturile deschise la:

BANCA TRANSILVANIA

NUME ȘI PRENUME: BORTA MIHAIL

COD CLIENT (CIF BT): 5760132

LISTĂ IBAN-URI:

RO11BTRLRONCRT0576013201 (RON)

RO58BTRLEURCRT0576013201 (EUR)

BANCA VICTORIABANK
MD89VI022520300000577MDL (LEI MDL)
MIHAIL BORTA
REVOLUT: @mihailbor

PAYPAL: paypal.me/BMihail (Preot-paroh Mihail Bortă)

Pentru a evita aplicarea unor comisioane, vă rugăm să alegeți modalitatea de transfer către „Friends and Family / Prieteni și rude”.

Vă rugăm să ne comunicați suma depusă, contul în care s-a făcut depunerea și numele de pe care s-a făcut transferul. Vă vom confirma primirea printr-un mesaj.

✅ Adresa bisericii: Chișinău, str. Toma Ciorbă 1, Spitalul de Urgență, intrarea prin portița de pe str. 31 august.